| Collection: | Sungurlu |
|---|---|
| Colors: | Black, Cream, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 80% Jute, 20% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Collection: | Sungurlu |
|---|---|
| Colors: | Black, Cream, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 80% Jute, 20% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |