| Collection: | Eros |
|---|---|
| Colors: | Cream, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Collection: | Eros |
|---|---|
| Colors: | Cream, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |