| Collection: | Wallburg |
|---|---|
| Colors: | White, Light Blue, Purple, Tan, Orange |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 30% Polyester, 10% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 2.5" |
| Collection: | Wallburg |
|---|---|
| Colors: | White, Light Blue, Purple, Tan, Orange |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 30% Polyester, 10% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 2.5" |