| Collection: | Willmar |
|---|---|
| Colors: | Denim, Light Sage, Teal, Olive |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% Wool, 10% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Collection: | Willmar |
|---|---|
| Colors: | Denim, Light Sage, Teal, Olive |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% Wool, 10% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |