| Collection: | Morriston |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Mustard, Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Collection: | Morriston |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Mustard, Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |