| Collection: | Alna |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Pale Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
| Collection: | Alna |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Pale Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |