| Collection: | Abulug |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Gray, Medium Gray, Dark Red, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.08" |
| Collection: | Abulug |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Gray, Medium Gray, Dark Red, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.08" |