| Collection: | Burnopfield |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 4" |
| Collection: | Burnopfield |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 4" |