| Collection: | Atulayan |
|---|---|
| Colors: | Blue, Burgundy, Dusty Coral, Orange, Red, Sky Blue |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Cotton, 20% Polyester, 15% Wool, 15% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 3" |
| Collection: | Atulayan |
|---|---|
| Colors: | Blue, Burgundy, Dusty Coral, Orange, Red, Sky Blue |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Cotton, 20% Polyester, 15% Wool, 15% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 3" |