| Collection: | Bualan |
|---|---|
| Colors: | Aqua, Blue, Burgundy, Red, Yellow, Burnt Orange |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 50% Wool, 50% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Collection: | Bualan |
|---|---|
| Colors: | Aqua, Blue, Burgundy, Red, Yellow, Burnt Orange |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 50% Wool, 50% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |