| Collection: | Cagwait |
|---|---|
| Colors: | Cream, Denim, Navy, Dark Red, Olive, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Collection: | Cagwait |
|---|---|
| Colors: | Cream, Denim, Navy, Dark Red, Olive, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |