| Collection: | Cauldwell |
|---|---|
| Colors: | Gray, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
| Fringe Length: | 4.3" |
| Collection: | Cauldwell |
|---|---|
| Colors: | Gray, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
| Fringe Length: | 4.3" |