| Collection: | Dawlish |
|---|---|
| Colors: | Tan, Medium Brown, Dark Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |
| Collection: | Dawlish |
|---|---|
| Colors: | Tan, Medium Brown, Dark Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |