| Collection: | Delahey |
|---|---|
| Colors: | Cream, Charcoal, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 90% NZ Wool, 10% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |
| Collection: | Delahey |
|---|---|
| Colors: | Cream, Charcoal, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 90% NZ Wool, 10% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |