| Collection: | Dundry |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
| Collection: | Dundry |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |