| Collection: | Halayhayin |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Rust, Medium Gray, Light Gray, Pale Blue, Medium Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.08" |
| Collection: | Halayhayin |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, Rust, Medium Gray, Light Gray, Pale Blue, Medium Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.08" |