| Collection: | Lochwinnoch |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Dark Brown, Beige, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.25" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.5" |
| Fringe Length: | 3" |
| Collection: | Lochwinnoch |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Dark Brown, Beige, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.25" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.5" |
| Fringe Length: | 3" |