| Collection: | Panabingan |
|---|---|
| Colors: | Medium Brown, Sage, Rust, Navy, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Collection: | Panabingan |
|---|---|
| Colors: | Medium Brown, Sage, Rust, Navy, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |