| Collection: | Sauquoit |
|---|---|
| Colors: | Blue |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 20% Polyester, 20% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Collection: | Sauquoit |
|---|---|
| Colors: | Blue |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 20% Polyester, 20% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |