| Collection: | Stapleford |
|---|---|
| Colors: | Navy, Cream, Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
| Fringe Length: | 3.5" |
| Collection: | Stapleford |
|---|---|
| Colors: | Navy, Cream, Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
| Fringe Length: | 3.5" |