| Collection: | Uhland |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Medium Brown, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Collection: | Uhland |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Medium Brown, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |